Chorwacja 2007

Jak tam dojechać

Dojazd do kempingu nie jest sprawą prostą (mapka załączona na stronie sieci Valamar prowadziła - przynajmniej przed naszym wyjazdem - raczej do Hotelu Marina niż na kemping Marina (opis chyba można byłoby uznać za prawidłowy). W naszym przypadku najpierw pomyłkowo dojechaliśmy do Rabacu, dopiero za drugim razem trafiliśmy na kemping. Droga Zielona Góra - Sveta Marina zajęła nam około 18 godzin (start 4 rano - na miejscu około 22, przy trzech czynnych kierowcach i kilku krótkich przerwach). Gdyby nie pomyłkowy zjazd do Rabacu byłoby jakieś 1.5 godziny krócej - po nocy i krętych wąskich drogach się dosyć wolno jeździ :).

Jechaliśmy przez Czechy, Austrię i Słowenię. Trasę do granicy ze Słowenią możesz zobaczyć na mapce. W Słowenii jechaliśmy przez Maribor i Ljubljanę. W Postojnej skręciliśmy na granicę (w miejscowości Rupa). W Chorwacji kierowaliśmy się na Opatiję a później na Labin. Do Labina dotarliśmy bez problemów, pogubliśmy się dopiero na samym końcu - nie mieliśmy dokładnej mapy i nie wiedzieliśmy gdzie dokładnie znajduje się kemping. Najdokładniej okolice Labina (w tej chwili) pokazuje chyba mapa. Kemping jest położony w miejscowości Sveta Marina (na mapce zaznaczona jest kaplica która znajduje się na terenie kempingu). Po wjeździe do Labina trzeba szukać kierunkowskazów na Svetą Marinę. Do pewnego momentu pojawiają się one razem z kierunkowskazami na Rabac. Dalej droga na Rabac odchodzi w lewo w dół a droga na Svetą Marinę w prawo w górę poprzez "stari grad" (starą zabytkową część miasta). Po przejechaniu starego miasta pozostaje jeszcze tylko minąć cmentarz, za którym Labin już się kończy (rozciąga się stąd bardzo ładny widok na Labin i chyba na Rabac położony w dole nad morzem).

Labinchyba Rabac

Za miastem droga do Sv. Mariny skręca w lewo, po następnych kilku kilometrach należy znowu skręcić w lewo (tym razem na znaku jest chyba wskaźnik na kemping Marina). Z mapy widać, że można byłoby jechać również prosto i dojechać na kemping od drugiej strony - ale tego nie próbowaliśmy.

<< < [1] [2] [3] [4] [5] [6] > >>
spis treści


Główna | Flora&Fauna | Miejsca
Sprzęt foto | Linki
Astronomia
Strony wykonane przy pomocy
CoreEditor Photoshop Elements
Valid HTML 4.01! Valid CSS!